2021 RCOTY

Division 1: 

R1 – Brent Cummings (Rockford), Clint Alexander (Grand Blanc) 

R2 – Andrew Lafata (Canton), Brian Savage (Hartland)

R3 – Anthony Patritto (Rochester Adams), Justin Newcomb (Sterling Heights Stevenson)

R4 – Fouad Zaban (Dearborn Fordson), Keith Christnagel (Brownstown Woodhaven)

Division 2:

R1 – Derek Pennington (Caledonia), Eric Schugars (Traverse City Central)

R2 – Jeff Henson (South Lyon), Mick Enders (Portage Central)

R3 – Chris Kelbert (Livonia Franklin), Bill DeFillippo (Livonia Churchill)

R4 – Dan Rohn (Warren De La Salle Collegiate), Tim Brandon (Grosse Pt South), Vernard Snowden (Roseville)

Division 3:

R1 – August Kapolka (Cedar Springs), Ed Kaman (Coopersville)

R2 – Andrew Pratley (St. Joseph), Jason McIntyre (Mt. Pleasant), Nick Rulewicz (Parma Western)

R3 – Gary Houghton (Mason), George Porritt (Orchard Lake St. Mary’s), Brad Thomas Haslett

R4 – Tyrone Spencer (Detroit Martin Luther King), Tom Danosky (Allen Park)

Division 4: 

R1 – Cody Mallory (Cadillac), Craig Tibbe (Hudsonville Unity Christian)

R2 – Kevin Bartz (Edwardsburg), Mike Sparks (Charlotte)

R3 – Marty Borski (Lake Fenton), Josh Lucas (Chelsea), Kevin Townsend (Freeland)

R4 – Ian Iler (Redford Union), Bob Meyer (Livonia Clarenceville)

Division 5: 

R1 – Tim Wooer (Kingsley), Phil Butler (Howard City Tri-County)

R2 – John Novara (Portland), Troy Ayotte (Kalamazoo United)

R3 – Phil Martin (Frankenmuth), Marc Jarstfer (Gladwin)

R4 – , Daryn Letson (Marine City), Garrett Wenzelburger (Macomb Lutheran North)

Division 6: 

R1 – Johh Croze (Calumet), Scott Shankel (Reed City)

R2 – Shawn Griffith (Constantine), Jim Baker (Lansing Catholic Central)

R3 – Lenny Dantinne (Millington), Marty Malcolm (Standish Sterling), John Guth (Warren Michigan Collegiate)

R4 – Troy Allen (Michigan Center), Casey Randolph (Clinton)

Division 7: 

R1 – Scott Syrjala (Ishpeming Westwood), Pat Craven (Evart), Josh Sellers (Traverse City St. Francis)

R2 – Wade Waldrup (Lawton), Justin Ego (Ravenna), Steve Czerwon (Muskegon Catholic Central)

R3 – Clint Galvas (New Lothrop), Herb Brogan (Jackson Lumen Christi)

R4 – Cody Reif (Reese), Jimmy Macon (Detroit Central)

Division 8: 

R1 – Van Parker (Muskegon Heights), Ed Schindler (Frankfort)

R2 – Dan Rogers (Hudson), Shawn Strawser (White Pigeon)

R3 – Eric Sweeney (Ubly), John Spicer (Fowler)

R4 – Michael Pruchnicki (Clarkston Everest Collegiate), Jason Mensing (Ottawa Lake Whiteford)

8Man Division 1: 

R1 – Jim Suggitt (Rudyard), Garrik Opie (Suttons Bay)

R2 – Brad Blauvelt (Martin), Erik Johnson (Britton Deerfield)

8Man Division 2: 

R1 – Leo Gorzinski (Powers North Central), Chad Grundy (Marion)

R2 – Robby Hattan (Colon), Brian Sanchez (AuGres Sims)